Specjalnym do Sokołowa

Po dość długim okresie nijakości i szarości na linii kolejowej nr 55 z Sokołowa Podlaskiego do Siedlec po raz kolejny zawita pociąg pasażerski. Dnia 30 lipca 2023 roku w tą historyczną trasę wybierze się pociąg specjalny „Sokół” uruchomiony przez Turystykę Kolejową TurKol.pl. Bilety do nabycia od zaraz!


30 lipca 2023 – „Sokół”

Regularny ruch pasażerski na linii do Sokołowa Podlaskiego zawieszony został 31 marca 1993 roku – niemal 30 lat temu. Od tamtego czasu szlak ten przemierzyło tylko kilka pociągów specjalnych. Odpowiednio w latach 1998, 2013 i 2020 z czego ten ostatni zorganizowany został przez przewoźnika, który i tym razem umożliwi nam taka wycieczkę. Podobnie jak ponad dwa lata wcześniej będziemy mieli okazję przejechać się pociągiem zestawionym z wagonów „retro” obsługiwanych przez lokomotywę spalinową serii SU42.

Specjalnym do Sokołowa odjedziemy z Siedlec o godzinie 11:40, meldując się w Sokołowie o 12:13. W drogę powrotną „Sokół” uda się o godzinie 12:28 by o 13:01 zakończyć bieg w Siedlcach. Zestawienie składu będzie niemal identyczne jak te, które ostatni raz pokonywały ten szlak na początku lat 90-tych.


Rozkład jazdy:
Turkol S.A. – „Sokół”PrzyjazdOdjazd
Siedlce>>>11:40
Sokołów Podl.12:13<<<
Sokołów Podl.>>>12:28
Siedlce13:01<<<
Godziny odjazdów mogą ulec zmianie.
Cennik biletów:
Bilet1 klasa2 klasa
Normalny11979
Norm. + ulgowy231151
Rodzinny 2 + 1298178
Rodzinny 2 + 2348188
Dzieci do lat 4 – bezpłatnie.

Rezerwacja biletów


Turkol S.A. zaprasza…

Turystyka Kolejowa TurKol.pl wraz z Partnerami zaprasza na pokład specjalnych pociągów turystycznych, które zostaną uruchomione w trzeci weekend kwietnia. Tym razem okazją do uruchomienia pociągów jest początek prawdziwej wiosny i pierwsze ciepłe dni! Specjalne pociągi turystyczne przejadą odcinkami głównych i lokalnych linii kolejowych przebiegających w zdecydowanej większości na terenie Mazowsza i Podlasia, a częściowo także Ziemi Łódzkiej.

turkol.pl

W trakcie podróży będzie także okazja dla sympatyków kolei do „zaliczenia” linii całkowicie zapomnianych lub nieczynnych w ruchu pasażerskim. Pociągi w większości będą uruchomione przy użyciu składu pociągu z lat 70. XX wieku z lokomotywą spalinową serii SU/SM42. Pociągi WIGRY i ORZYSZ będą natomiast ciągnięte przez lokomotywę ST44 (WIGRY na części trasy, a ORZYSZ przez całą trasę). Dodatkowo gościnnie na wybranych relacjach pojawi się w składzie pociągu lokomotywa elektryczna PKP Intercity EP05-23 czyli CZESIO! Trwają uzgodnienia szczegółów jego wizyty!

Więcej na: www.turkol.pl


One thought on “Specjalnym do Sokołowa”

  1. 1 info na przejazdach kolejowych w ciągu drogi 63 w Bielanach i w Strzale stawiane są rogatki i sygnalizatory.(zauważyłem też że blisko toru po jego lewej stronie patrząc w stronę Sokołowa zakopany jest jakiś przewód)
    2. Turkol z powodu awarii został przeniesiony na 30 lipaca tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *